لباس خواب کودک

3 نکته مهم درباره لباس خواب کودک

لباس خواب کودک، یکی از بامزه ترین و دوست داشتنی‌ترین‌ لباس‌های کودک است. با این حال، مطمئناً کاربرد لباس خواب دخترانه و پسرانه، صرفاً بامزه به نظر رسیدن نیست! در این مطلب به این خواهیم پرداخت که آیا پوشیدن لباس خواب کودک، برای کودک شما مناسب است.

در صورتی که کودکی کم‌سن‌وسال داشته باشید، احتمالاً می‌دانید که در آخر شب و بعد از خستگی‌ زیاد، پوشاندن لباس خواب کودک به فرزندتان، کار راحتی نخواهد بود.

انتخاب لباس خواب کودک

اولین نکته که برای خرید لباس خواب کودک و هر لباس دیگری که قرار است فرزندتان بپوشد، در نظر بگیرید؛ این است که لباس نباید به فرزندتان آسیبی برساند. این به این معناست که لباس خواب کودک بهتر است دکمه یا بند یا آویز و غیره نداشته باشد. چرا که کودک شما ممکن است این متعلقات را از لباس جدا کند و خطر خفگی جدی برای او در پی داشته باشد. بندهای بلند ممکن است دور گردن یا دست و پای او بپیچند. بنابراین هنگام خرید لباس خواب کودک خود، از انتخاب لباس‌هایی که بندهای بلند دارند، خودداری کنید.

لباس خواب کودک

در این جا به بررسی چند دلیل برای پوشیدن لباس خواب کودک می‌پردازیم. توصیه می‌شود که کودکان بین 9 ماه تا 14 ساله، لباس خواب کودک ضدحریق بپوشند. روی لباس خواب کودک علامت‌ها و برچسب‌هایی‌ست که مشخص می‌کند که این لباس، ضدحریق است یا نه. البته برخی بر این باورند که این مواد ضدحریق باید کنترل شده باشند و با پارچه به خوبی ترکیب شده باشند تا به بدن کودک منتقل نشوند و روی رشد او تاثیر منفی داشته باشد. کودکان زیر 9 ماه نیازی به لباس ضدحریق ندارند، چرا که نمی‌توانند به سمت شمع یا مواد اشتعال‌زا حرکت کنند. از طرف دیگر معمولاً از آن‌ها به خوبی نگهداری می‌شود.

 

 

 

مهمترین ویژگی یک لباس خواب خوب

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، ممکن است شما در طول روز تمام انرژی خود را صرف کار، بازی با کودک و آشپزی یا هر فعالیت دیگری کرده باشید. مسلماً آخرین چیزی که والدین هنگام خواب کودک می‌خواهند، این است که برای پوشاندن لباس خواب کودک به تن او، کلنجار و کشمکش زیادی را پشت سر بگذارند.

بنابراین برای راحتی خود و کودکتان، لباس خوابی را انتخاب کنید که پوشیدن و در آوردن آن از تن فرزندتان دشوار نباشد. کودکان معمولاً هنگام پوشیدن لباس، احساس بی‌قراری دارند و مدام ورجه وورجه می‌کنند و بالاپایین می‌پرند. بنابراین اگر قصد دارید لباس خواب کودک را از سر او به تنش بپوشانید، این کار را با سریع ترین حالت ممکن انجام دهید تا از ایجاد حس کلافگی وخفگی در فرزندتان و ترس او جلوگیری کنید.

فراموش نکنید که لباسی را انتخاب کنید که شستشوی آن ساده باشد. انرژی شما نباید برای شستن لباس خواب کودک تلف شود و وقت شما باارزش است. پس حتماً هنگام خرید لباس خواب، به این نکته مهم توجه کنید.

استفاده از لباس خواب کودک برای روتین خواب

لباس خواب دخترانه

یکی از دلایلی که ممکن است بسیاری از والدین، پوشاندن لباس خواب را ترجیح دهند این است که این کار نشانگر این است که وقت خواب کودک فرا رسیده است. مسواک زدن، پوشیدن لباس خواب و خواندن داستان شب، یک روتین خواب منظم برای کودک درست می‌کند که به او می‌گوید وقت بازی تمام شده و زمان خواب فرا رسیده است.

انتخاب سایزبندی درست

هنگام خرید لباس خواب، به این موضوع دقت کنید که رشد کودکان سریع است. از طرف دیگر همه‌ی کودکان در یک سن مشابه، یک وزن یکسان ندارند. بنابراین بهتر است ترجیحاً لباس‌های خواب آزاد و بزرگتر بخرید تا نگرانی زیادی از بابت سایز آن‌ها نداشته باشید.

در نهایت این تصمیم بر عهده‌ی شماست که برای کودکتان لباس خواب تهیه کنید یا خیر. ملاحظات مالی ممکن است والدین را از خرید لباس جدایی برای خواب، منصرف کنند. می‌توان گفت ضدحریق بودن، مهم‌ترین دلیلی است که به سراغ لباس خواب بچگانه بروید. اگر از آن دسته از افرادی هستید که در منزل، شمع می‌سوزانید یا شومینه دارید، داشتن لباس خواب ضدحریق، فکر خوبی است.

با این حال، به خوبی می دانیم که برخی از والدین، قبل از خواب، حتی لباس روز بعد را تن کودک می‌کنند تا موقع حاضر کردن کودک برای رفتن به مدرسه، دردسر کمتری داشته باشند! اگر جز این دسته از والدین هستید، مطمئناً به فکر خرید لباس خواب نیستید، پس دنبال لباسی باشید که کمتر چروک شود!

مدل لباس بچگانه برای عید ۱۴۰۰
بستن
جهت
بستن

سبد خرید

از اینکه شما وارد شدید خوشحالیم !

رمز به آدرس ایمیل شما ارسال میشود.

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our سیاست حفظ حریم خصوصی.

قبلا ثبت نام کردید؟

بستن

دسته بندی ها