افزایش قد کودکان

10 راه برای افزایش قد کودکان

افزایش قد کودکان برای والدین اهمیت زیادی دارد. بیشتر والدین می‌خواهند فرزندانشان قوی و قدبلند باشند. چراکه این دو عامل نشان‌دهنده‌ی سلامت کودک هستند. والدین معمولاً به رشد سالم کودکان خود، اهمیت زیادی می‌دهند. چرا که در باور عموم، قد کودکان نشانگر سلامت کلی اوست. در این مطلب به ده راه برای افزایش قد کودکان خواهیم پرداخت.

ژنتیک بیشترین تاثیر را در تعیین قد کودک دارد. با این حال، ژنتیک تنها عامل موثر بر قد نیست. برخی از فاکتورها و عوامل بیرونی مانند شرایط زندگی و تغذیه، می‌توانند روی قد کودک تاثیر زیادی بگذارد. بنابراین بهتر است که والدین شرایط زندگی کودک را بهبود ببخشند تا برای رشد و افزایش قد کودکان شرایط درستی فراهم کرده باشند.

تاثیر تغذیه بر روی افزایش قد کودکان

مهم‌ترین کار برای افزایش قد کودکان، کسب اطمینان از تغذیه‌ی سالم کودک است. غذایی که کودک مصرف می‌کند، باید سالم باشد تا رشد خوبی داشته باشد. رژیم سالم و متناسب باید شامل پروتئین، کربوهیدرات، چربی و ویتامین باشد. هرکدام از این موارد باید به تعادل در رژیم کودک شما گنجانده شوند. مقدار زیاد هر کدام از آن‌ها ممکن است تاثیر مخربی داشته باشد.

تاثیر شنا روی قد کودکان

شنا کردن نیز یکی از عادات سالم است. شنا کردن باعث می‌شود که فرزند شما فعال بماند و از این ورزش نیز، لذت ببرد. شنا ورزشی است که کل بدن و تمام ماهیچه‌های بدن را درگیر می‌کند. شنا در طولانی‌مدت باعث می‌شود که کودک شما، چربی اضافه را از دست دهد و به طور کلی سالم‌تر باشد. این ورزش، شامل کشش رو به جلو است و باعث تقویت ستون فقرات می‌شود و باعث وجود پایه‌ای برای بدنی قوی و قدی بلند می‌شود. شنا ورزش مفرحی است و بچه ها معمولاً از کودکی از آب‌بازی و شنا استقبال می‌کنند.

 

حرکات کششی و افزایش قد کودکان

حرکات کششی، هرچند ساده، می‌توانند تاثیر مثبت و بزرگی روی قد فرزند شما داشته باشد. اگر از سن پایین، کودکتان را با حرکات کششی آشنا کنید، فرآیند افزایش قد را تسهیل کرده‌اید.

کشش می‌تواند ستون فقرات را بکشد و نحوه‌ی نشستن کودک شما را تصحیح کند. تمرینات کششی لزوماً لازم نیست پیچیده باشند. به کودکتان بگویید که روی انگشتانش بایستد و پشتش را به دیوار تکیه دهد و عضلات پایش را کشش دهد در حالی که به طور همزمان در حال کشیدن بدنش به سمت بالاست. یکی دیگر از تمرینات ساده برای کشش این است که کودک روی زمین بنشیند و پاهایش را از هم باز کند و سعی کند با بازوهایش به سمت نوک انگشتان پایش برسد.

تاثیر یوگا روی افزایش قد

حرکات یوگا

حرمات اصلی و قدیمی یوگا، شامل کشش زیادی می‌شود. بنابراین یوگا برای افزایش قد کودکان، گزینه‌ی مناسبی است. «آسانا»، اغلب حرکات کششی هستند و برای افزایش قد کودک شما مناسب‌اند. «سوریاناماسکار»، کل بدن را درگیر می‌کند و باعث کشش ماهیچه‌های بازو، پشت و حتی پای شما می‌شود. در «چاکراسانا»، کودک به پشت باشد و سعی کند با استفاده از بازوها و پاهایش، بدنش را بالا بکشد و شکل U بگیرد. از کودکتان بخواهید تا جایی که می‌تواند این حالت را حفظ کند.

 

 

 

تاثیر طناب زدن بر روی افزایش قد کودکان

ورزش‌های کمی وجود دارند که می‌توانند مانند طناب زدن، کل بدن را درگیر کنند. طناب زدن علاوه بر تاثیر آن روی قلب، ورزش مناسبی برای افزایش قد است. وقتی که فردی، طناب می‌زند، بدن کش می‌آید. بنابراین رشد عمودی در بدن کودک را تحریک می‌کند. علاوه بر این طناب زدن یک ورزش کاردیوی فوق‌العاده است که بدن فرد را متناسب نگه می‌دارد.

تاثیر بارفیکس روی رشد

تاثیر بارفیکس روی رشد کودک

ده‌ها سال است که بر روی تاثیر بارفیکس روی افزایش قد تاکید شده است. بارفیکس و آویزان شدن از میله‌ها، باعث کشیده شدن ستون فقرات می‌شود که برای افزایش قد، مهم و موثر است. به جز آویزان شدن معمولی از میله، بارفیکس رفتن کودک، باعث تقویت عضلات بازو و پشت می‌شود و کودک را متناسب نگه می‌دارد.

 

خواب کافی و رشد قد کودک

هرچقدر درباره‌ی اهمیت خواب برای کودکان و بزرگسالان بگوییم، کم است. اگر گاهی اوقات برنامه‌ی خواب منظمی نداشته باشید، تاثیری روی رشد در طولانی مدت نخواهد داشت. با این حال برای اینکه کودکی قوی‌تر و قدبلندتر داشته باشید، از تاثیر خواب باکیفیت هشت ساعته در بیشتر شب‌ها، نباید غافل شوید.

اهمیت خواب برای رشد کودک از این جهت است که هورمون رشد در کودکان یا HGH، تنها هنگام خواب ترشح می‌شود. بنابراین خواب کافی تاثیر مستقیمی روی قد فرزند شما دارد.

دویدندویدن کودکان

دویدن یک ورزش فوق‌العاده برای کودکان و بزرگسالان است. دویدن استخوان‌های پا را تقویت می‌کند و میزان HGH یا هورمون رشد را نیز زیاد می‌کند. می‌توانید همراه کودک خود به دویدن بروید تا از دویدن لذت ببرید.

نحوه نشستن

برای افزایش قد کودکان، باید به وضعیت نشستن و ایستادن او توجه کرد. قوز کردن می‌تواند به ستوان فقرات شما، فشار زیادی وارد کند و تاثیرات منفی روی بدن شما داشته باشد. علاوه بر این، نشستن و ایستادن ناصحیح، می‌تواند فرم ستون فقرات فرزند شما را تغییر دهد و باعث به خطر افتادن رشد کودک شود. سعی کنید کودکتان را به تمرین وضعیت نشستن و ایستادن صحیح عادت دهید. این کار هم روی قد او و هم جلوگیری از مشکلات جسمانی در آینده، تاثیر دارد.

 

تاثیر نور خورشید بر افزایش قد کودکان

رشد قد کودکان

نور خورشید منبع غنی ویتامین دی است. ویتامین دی، به رشد استخوان و ماهیچه کمک می‌کند که در افزایش قد کودکان موثر است. بنابراین کودکان را تشویق کنید که به جای بازی‌های کامپیوتری از خانه بیرون بروند و بازی کنند. فراموش نکنید که در طول گرمترین ساعات روز، کودکتان را باید در منزل نگه دارید. برای حفاظت کودک خود در برابر نور خورشید، برای او ضدآفتاب بزنیند.سایر منابع ویتامین دی، غذاهای دریایی و ماهی‌های چرب، قارچ و زرده‌ی تخم‌مرغ است.

راه های زیادی برای افزایش قد کودکان وجود دارد ولی تمام آن ها زمانی تاثیرگذار خواهند بود که سایر عوامل نیز جدی گرفته شوند. یک رژیم و تغذیه‌ی سالم در کنار ورزش منظم باعث رسیدن به هدف شما خواهد شد. بنابراین برای افزایش قد کودکان و قوی شدن آن‌ها، در کنارشان باشید.

 

 

3 دلیل برای چاقی کودکان
بستن
جهت
بستن

سبد خرید

از اینکه شما وارد شدید خوشحالیم !

رمز به آدرس ایمیل شما ارسال میشود.

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our سیاست حفظ حریم خصوصی.

قبلا ثبت نام کردید؟

بستن

دسته بندی ها