نگهداری از لباس پشمی

بهترین روش برای نگهداری از لباس پشمی

نگهداری از لباس پشمی نکاتی دارد که باید حتماً رعایت شود. لباس‌های پشمی و بافتنی، لباس‌های محبوبی هستند اما فارغ از روشی که برای شستشوی پارچه پشمی انتخاب می‌کنید، فراموش نکنید که بهتر است قبل از شستشوی پارچه‌ی پشمی، آن را پشت و رو کنید. این کار باعث می‌شود که ظاهر نو و جلوه‌ی لباس حفظ شود.

برای جلوگیری از رنگ پس دادن لباس پشمی، رنگ‌های روشن و تیره را قبل از شستن لباس جدا کنید. علاوه بر این، برای نگهداری از لباس‌ پشمی بهتر است که وقتی لباس‌ها خیس هستند، رنگ روشن و تیره را از هم جدا نگه دارید.

قبل از جمع کردن لباس پشمی در فصول گرم یا قبل از شستن آن‌ها، جیب‌ها را خالی کرده و کمربندها و سایر قسمت‌های لباس را که ممکن است آویزان شود یا گیر کند، جدا کنید. هنگامی که قصد جمع کردن لباس‌های پشمی را دارید، حتماً دکمه‌ها و زیپ‌های آن‌ها را ببندید.

نگهداری از لباس پشمی با شانه کردن

فقط برای لباس‌های بافتنی، از یک شانه‌ی لباس نرم استفاده کنید و بعد از بالا به پایین شانه کنید تا غبار روی لباس گرفته شود.

تا زدن و آویزان کردن لباس پشمی

لباس‌های پشمی را از گیره‌های لباس مانند گیره‌ی کت آویزان کنید. در غیر این صورت و برای تا زدن لباس‌های پشمی، آن‌ها را به آرامی تا بزنید و در کشوهای دراور بگذارید.

نکات مهم برای نگهداری از لباس پشمی

قبل از پوشیدن مجدد لباس پشمی، 24 ساعت صبر کنید. این کار باعث می‌شود که پارچه، شکل اصلی خود را بگیرد. می‌توان لباس‌های پشمی را که به مدت طولانی‌تری آویزان بوده‌اند یا تا شده‌اند، در حمامی که بخار دارد، قرار داد. رطوبت بخار هوا باعث از بین رفتن چین و چروک لباس پشمی می‌شود.

سعی کنید لباس‌های پشمی را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید و آن را در دمای اتاق خشک کنید. بیشتر لباس‌های شمی به اتو کردن احتیاجی ندارند.

با این حال، برخی از انواع پارچه‌های پشمی نرم، در صورت اتو شدن، جلوه‌ی بهتری دارند.

اتوی لباس پشمی همیشه هنگام اتو کردن لباس پشمی، از بخار اتو استفاده کنید. تنظیمات اتو را روی اتو کردن پارچه‌ی پشمی قرار دهید و برای نگهداری بهتر از لباس پشمی سعی کنید آن را زمانی اتو کنید که کاملاً خشک نشده باشد.
اتوی لباس پشمی نازک برای اتو کردن لباس‌های پشمی نازک‌تر، از اتوبخار استفاده کنید یا اینکه روی پارچه‌ی پشمی، یک پارچه بیندازید و سپس آن را اتو کنید.

شستن و نگهداری لباس پشمی

شستن لباس و پارچه‌ی پشمی، آسان است. جنس پارچه‌ی پشمی به طور ذاتی به گونه‌ای است که کمتر بو می‌گیرد، کم‌تر لکه می‌شود و کم‌تر چروک می‌شود. بنابراین نگهداری از لباس پشمی آسان است و نیاز به شستشوی کمتر دارد.

شستن لباس پشمی در ماشین لباسشویی

بیشتر لباس‌های پشمی را می‌توان در ماشین‌ لباسشویی شست. اگر روی لیبل راهنمای نگهداری از لباس پشمی شما، نوشته شده باشد که این لباس پشمی را می‌توان در ماشین لباسشویی شست، پس مشکلی برای این کار وجود ندارد و بدون ترس از آب رفتن لباس خود، می‌توانید آن را در لباسشویی بیاندازید. اما از رعایت چند نکته غافل نشوید.

بهتر است از شوینده‌ی ملایم و مناسب برای شستشو و نگهداری از لباس پشمی استفاده کنید. تنظیمات ماشین لباسشویی را برای شستشوی پشم قرار دهید. دمای 40 درجه مناسب است. اگر ماشین لباسشویی شما، تنظیمات برای شستشوی پشم ندارد، از آب سرد یا برنامه‌ی شستشوی لباس‌های ظریف استفاده کنید.

شستن لباس پشمی با دست

روی بعضی از لیبل‌های راهنمای تگهداری از لباس‌ پشمی، درج شده است که برای نگهداری از لباس پشمی خود، باید صرفاً آن را با دست بشویید. شستن لباس پشمی با دست، کار راحتی است و سریع انجام می‌شود.

برای شستن لباس پشمی با دست، ابتدا باید لباس را پشت و رو کنید. لباس را در آب ولرم و تمیز با دمایی حدود 30 درجه بیاندازید. به آن، یک ماده‌ی شوینده‌ی ملایم اضافه کنید. اجازه دهید که لباس برای ده دقیقه خیس بخورد. سپس آن را در آب ولرم و بعد در آب سرد بشویید.

از آن‌جا که لکه‌ی غذا یا چربی بدن، بید را به خود جذب می‌کند. بهتر است از تمیز بودن لباس‌ها قبل از برداشتن آن‌ها در انتهای فصل، اطمینان حاصل کنید. می‌توانید از موادی که بیدها را دور نگه می‌دارند، استفاده کنید اما فراموش نکنید که برای نگهداری از لباس پشمی، نباید آن ماده را به طور مستقیم روی لباس پشمی قرار دهید.

بستن
جهت
بستن

سبد خرید

از اینکه شما وارد شدید خوشحالیم !

رمز به آدرس ایمیل شما ارسال میشود.

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our سیاست حفظ حریم خصوصی.

قبلا ثبت نام کردید؟

بستن

دسته بندی ها