شستن لباس نوزاد

شستن لباس نوزاد قبل از استفاده

آیا شستن لباس نوزاد قبل از استفاده ضروری است؟

 

آیا شستن لباس نوزاد قبل از استفاده ضروری است؟ والدین نوزادان، قبل و بعد از به دنیا آمدن فرزندشان، دغدغه‌ها و سوالات بسیاری دارند. یکی از این سوالات که ممکن است برای هر فردی که به تازگی پدر یا مادر شده است، پیش بیاید این است.

جواب این سوال بدون شک «بله» است. بسیاری از والدین بر این باورند که شستن لباس نوزاد قبل از استفاده اهمیت چندانی ندارد یا با خود فکر می‌کنند قرار گرفتن نوزاد در معرض چنین باکتری‌هایی می‌تواند برای ایجاد ایمنی در بدن او، خطر چندان زیادی نداشته باشد.

با این حال متخصصان پوست این گونه فکر نمی‌کنند. در حقیقت شما نمی‌دانید که میزان حساسیت پوست فرزند شما تا چه اندازه است. بهتر است بدانید که از هر متخصص پوست، نه نفر بر این باورند که شستن لباس نوزاد قبل از استفاده از آن، اهمیت زیادی دارد. بالغ بر ۹۰ درصد از متخصصین پوست توصیه می‌کنند که لباس نوزاد را با استفاده از یک ماده‌ی پاک‌کننده‌ی ملایم بشویید. اگر می‌خواهید درباره‌ی نحوه شستن لباس نوزاد قبل از استفاده بیشتر بدانید، با ما در این مطلب همراه باشید.

بسیاری از افرادی که به تازگی پدر یا مادر شده‌اند، ممکن است با خود فکر کنند که لباسی که به تازگی خریداری کرده‌اند و نو و پوشیده‌ نشده است، احتیاجی به شستشو ندارد. با این حال باید بدانید که شستن لباس نوزاد قبل از استفاده ضروری و حائز اهمیت است. مهم‌ترین دلیل برای شستن لباس نوزاد قبل از استفاده این است که شما نمی‌دانید که این لباس قبل از این که به دست شما برسد، کجا بوده است! پارچه‌ی لباسی که در دست شما قرار دارد، مسیر زیادی را طی کرده و قرار است با پوست نوزاد شما تماس داشته باشد. فراموش نکنید که پارچه‌ها و لباس‌ها ممکن است در انبارهایی نگهداری شوند که پر از حشرات یا جوندگان باشند‌.

از سوی دیگر، در برخی از موارد، لباس نوزادان به فرمالدهید آغشته می‌شود تا جلوه‌ی آن در هنگام باربری و ارسال حفظ شود. شما از شرایط نگهداری لباس‌ها بی‌اطلاعید و ممکن است لباس در طول مدت نگهداری آن در انبار، با قارچ و انواع آلودگی‌ها در تماس بوده باشد. مواد سم‌پاشی، گرد و غبار، مواد شیمیایی یا هر ماده‌ی دیگری؛ مطمئن باشید که شما نمی‌خواهید هیچ کدام از این مواد با بدن کودک نازنین شما در تماس باشد.

چه زمانی برای شستن لباس نوزاد قبل از استفاده مناسب است؟

این سوالی است که ممکن است برای بسیاری از افرادی که به تازگی بچه‌دار شده‌اند یا قصد بچه‌دار شدن دارند، ایجاد شده باشد. بهترین کاری که می‌توانید قبل از به دنیا آمدن فرزند خود انجام دهید، این است که قبل از به دنیا آمدن فرزند خود، هر هفته بخشی از لباس‌های او را بشویید تا نوزاد شما بعد از تولد، لباس‌هایی تمیز و خوشیو داشته باشد.

نحوه شستشوی لباس نوزاد چیست؟

زمانی که بحث شستشوی لباس نوزاد می‌شود، سوالات زیادی در این راستا مطرح می‌شود. پدرها و مادرها می‌خواهند بدانند که آیا باید لباس نوزاد خود را جدا از لباس‌های دیگران بشویند. برای این کار با آموزش سهاکیدز برای شستن لباس نوزاد همراه باشید.

مرحله‌ی اول: آماده‌سازی لباس‌‌ها

در ابتدا، لباس‌ها را بر اساس رنگ مرتب کنید. به زیپ و دکمه‌ی لباس‌ها دقت کنید و لباس ها را پشت و رو کنید. جوراب‌ها و سایر لباس‌های کوچک را درون یک کیسه‌ی مشبک بیاندازید تا از گم شدن جوراب‌ها جلوگیری کنید!

آموزش شستن لباس نوزاد

مرحله‌ی دوم: انتخاب یک ماده‌ی پاک‌کننده

پاک‌کننده‌ای را انتخاب کنید که از پوست نرم و حساس نوزاد شما محافظت کند. پاک‌کننده‌ی موردنظر شما باید فاقد مواد حساسیت‌زا باشد تا احتمال بروز حساسیت و آلرژی در نوزاد شما را به حداقل برساند و علاوه بر این قدرت پاک‌کنندگی مناسبی داشته باشد.

 

 

 

مرحله‌ی سوم: شستن لباس نوزاد قبل از استفاده و خشک کردن آن‌ها

به توضیحات درج شده روی لیبل لباس توجه کنید. آیا این لباس باید با لباس گرم شسته شود یا سرد، آیا می‌توان این لباس را در ماشین لباسشویی شست یا باید با دست شسته شود؟ به صورت کلی بهتر است برای شستشوی کهنه‌ها و لباس‌های مشابه از آب گرم و برای شستشوی سایر لباس‌ها از آب سرد استفاده کنید و برنامه‌ی لباس‌شویی خود را روی ملایم تا نرمال قرار دهید.

 

 

 

چه لباس‌هایی را باید از قبل شست؟

شروع مسیر والد شدن با چالش‌های زیادی همراه است و مادر و پدر یک فرزند، مشغله‌های ذهنی فراوانی دارند. سهاکیدز برای راحت‌ شدن کار والدین، چکیده‌ای از لباس‌هایی که باید از قبل شسته شوند، فراهم کرده است. پاسخ ساده و سریع به این سوال این است که همه‌چیز می‌تواند از قبل شسته شود.

لباس‌های نوزاد: سعی کنید که قبل از تولد نوزاد، لباس‌های او را _از جوراب گرفته تا سرهمی_ بشویید تا وقتی کودک دلبند شما برای اولین بار به خانه می‌آید، دغدغه و نگرانی‌ای از این بابت نداشته باشید.

پتوها و ملحفه‌ها: شستن ملحفه و پتو (حتی پتوی شما) با تنظیمات شستشوی سرد و چرخش متوسط، ایده‌ی خوبی است.

عروسک‌های پارچه‌ای: برای محافظت از عروسک پارچه‌ای در هنگام شستشو، آن را درون یک کیسه‌ی مشبک بیندازید و بعد آن را بشویید.

امیدواریم این نکات برای حفظ سلامتی نوزاد دلبند شما مفید بوده باشد.

بستن
جهت
بستن

سبد خرید

از اینکه شما وارد شدید خوشحالیم !

رمز به آدرس ایمیل شما ارسال میشود.

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our سیاست حفظ حریم خصوصی.

قبلا ثبت نام کردید؟

بستن

دسته بندی ها